Depresja a leki

Często uważa się, że depresję trzeba leczyć silnymi lekami antydepresyjnymi, ponieważ inaczej nie będzie widocznych postępów terapeutycznych. Warto jednak wiedzieć, że nie jest to do końca prawdą. Depresja to bardzo skomplikowana choroba. Jej objawy wynikają z zaburzeń pracy mózgu, ale nie zawsze leczenie wymaga farmaceutyków.
Ludzki mózg jest najbardziej skomplikowanym z narządów. Niestety zdarza się, że działa dysfunkcyjnie – np. podczas depresji. Chorobę tę można leczyć farmakologicznie, co przynosi zazwyczaj dobre rezultaty. Niestety nie zawsze. Bywa, że leki nie poprawiają stanu psychofizycznego pacjenta. Zdarza się również, że nie ma konieczności przyjmowania środków chemicznych, ponieważ wystarczy dobrze prowadzona psychoterapia.

Mózg każdego człowieka jest inny i inaczej reaguje na różne sytuacje życiowe. Czasami zdarzają się epizody depresyjne, które dają się szybko wyleczyć innym razem walka z chorobą jest długotrwała i bardzo trudna. Niemniej jednak nigdy nie należy się poddawać i trzeba walczyć. W końcu z depresją też można wygrać.

Poradnik dla osób leczących się psychiatrycznie

Maj 20th, 2015 by