Marzec 15th, 2016 by admin

Choć wiele osób przywykło traktować depresję jako chorobę dorosłych lub czasami młodzieży, to dane mówią, że dotyka ona także dzieci. Procentowo wartości te nie są duże, jednak faktu jej istnienia u dzieci nie można zaprzeczyć. Statystyki mówią o około 2% dzieci, które dotyka depresja.

Jak objawia się depresja u dzieci? Niektóre objawy są takie same jak u dorosłych, a zatem są to: płaczliwość, ogromny smutek, przygnębienie. Dziecko w depresji jest niezwykle drażliwe, często się złości, rozpacza z byle powodu, jest także nastawione wrogo do otoczenia.

Charakterystyczne także jest to, że wykonując czynności, które wcześniej dziecku sprawiały przyjemność i cieszyły, teraz nie są w stanie przynieść radości. Pojawia się zobojętnienie i apatia, a także obwinianie się za zdarzenia na które dziecko nie miało wpływu.

Jeśli wymienione objawy nie zmniejszają się, i trwają bez przerwy dłużej niż 2 tygodnie, wówczas rodzice powinni udać się do specjalisty psychiatrii dzieci i młodzieży. Można także zgłosić problem lekarzowi pediatrze, który w razie potrzeby wyda skierowanie do lekarza psychiatry. Read more of this article »

Posted in Psychologia Tagged with: , , ,