Styczeń 4th, 2017 by admin

Depresja to choroba, która dotyka zarówno szarych Kowalskich jak i znanych ze świata mediów, polityki czy sportu. Niekiedy znane osoby opowiadają o swoich problemach i o tym jak sobie z nimi radzą. Często jednak jest tak, że o chorobie dowiadujemy się po śmierci celebryty.

O tym jak ciężko jest żyć i walczyć z depresją na oczach ludzi wie wielu popularnych i cenionych Polaków. W ich wypadku problem nie pozostaje w domowym zaciszu ale jest szeroko komentowany przez osoby postronne. Bywa, że opinie ludzi zamiast pomagać sprawiają, że choroba staje się jeszcze trudniejsza do zniesienia i leczenia.

Jednym z objawów depresji jest zmiana wyglądu. Często dochodzi do przybierania na wadze. Człowiek zajada smutki, co kończy się nie najlepiej dla jego wyglądu. Przybieranie na wadze jest zazwyczaj krytykowane przez osoby trzecie, ale w większości po cichu i za plecami osób chorych. Niestety w przypadku celebrytów jest zupełnie inaczej. Spotykają się oni z falą krytyki pod swoim adresem, co dodatkowo potęguje ich problemy. Warto przy tym zaznaczyć, że większość osób wypowiadających swoje negatywne opinie nie zna przyczyn tycia swoich ulubieńców, a jedynie widzi skutki i dopisuje sobie do tego całą historię. Do tego wyraźnie przyczyniają się również serwisy i czasopisma plotkarskie.

Osoby znane, nawet, gdy są chore i źle się czują, muszą być idealne, a ukrywana choroba często prowadzi do jeszcze większych problemów ze zdrowiem. Read more of this article »

Posted in Psychologia Tagged with: ,